Schronisko dla zwierząt w Chojnicach | Wolontariat - Schronisko dla zwierząt w Chojnicach

Wolontariat w Przytulisku

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Podobno do „normalnego funkcjonowania człowiekowi potrzeba dziennie czterech przytuleń” (ojciec Leon Knabit ) A Kotu? A Psu?

Czy wiesz, jak bardzo Zwierzęta potrzebują ciepła i miłości Człowieka, żeby w ogóle żyć? Psie i kocie Sieroty, którymi opiekujemy się w Schronisku, nie miały w życiu szczęścia, jeszcze nie trafiły na swojego Człowieka, nie mają swojego domu, niektóre nie znają życia poza Schroniskiem.

Przyjdź i poznaj Zwierzęta… Możesz pobawić się z mieszkańcami kociarni, pogłaskać, przytulić. Pracownikom – z powodu ogromu zajęć –  na co dzień brakuje czasu na to, co można zapewnić Zwierzęciu w domu.

Jeżeli lubisz Psy, możesz przychodzić i wyprowadzać na spacery swojego Wybrańca… Jeżeli przyjdziesz raz, zabierzesz Go poza kraty, potarmosisz, wyczeszesz, pobiegasz, będzie na Ciebie czekał. Zobaczysz ogromną radość w Jego oczach przed kolejnym spacerem! Możesz przychodzić tak często, jak Ci czas pozwoli – raz w tygodniu, raz na dwa. Spraw, żeby Psiak poznał życie poza kratami, żeby wiedział, że istnieje coś prócz pełnej miski, pobaw się z Nim na wybiegu, jeśli obawiasz się wychodzić poza Schronisko… Możesz Mu tyle dać przy odrobinie cierpliwości. Dzięki Twojemu dobremu sercu nauczy się chodzić na smyczy, słuchać poleceń – może kiedyś, dzięki temu, znajdzie dom? Nigdy nie krzycz, nie szarp, nie bij-  pamiętaj, że Twój Podopieczny przeżył w życiu tragedię, zanim trafił do Schroniska, a jednak chce zaufać Człowiekowi.

Pamiętaj, że chęci są najważniejsze, bo bez nich nie może się zdarzyć nic dobrego. Pamiętaj, jak wiele zależy od Ciebie, jak wiele możesz dać tym Istotom, o których wszyscy zapomnieli. Opowiadaj o tym, co robisz dobrego dla Zwierząt – może inni pójdą w Twoje ślady…

Regulamin wolontariatu

skontaktuj się z nami
Choose language