Schronisko dla zwierząt w Chojnicach | Dom tymczasowy - Schronisko dla zwierząt w Chojnicach

Jak zostać domem tymczasowym?

Na czym to polega? Czy muszę mieć jakieś specjalne warunki w swoim domu?

Generalizując do domów tymczasowych najczęściej idą zwierzaki starsze, te najmłodsze lub te najbardziej potrzebujące – ze specjalistyczną dietą, schorzeniami itd. Dlaczego te? Mają one mniejsze szanse na poradzenie sobie ze stresującą sytuacją znalezienia się w schronisku. Młodsze osobniki, często lądują u nas bez matki – a bez jej mleka mają zabójczo słabą odporność – jeden mały wirus potrafi zrobić spustoszenie wśród tych najmłodszych, najsłabszych, najstarszych.

Co z chorymi zwierzakami, tymi na specjalistycznej karmie – czy muszę pokrywać koszty ich opieki/leczenia?

Domy tymczasowe ściśle współpracują ze schroniskiem, co oznacza że karma oraz lekarstwa, czy konieczne wizyty lekarskie są fundowane przez schronisko do czasu znalezienia domu adopcyjnego. Nie płacisz więc za wizyty u wskazanego przez nas lekarza weterynarii, a w razie potrzeby mamy dostępny samochód, by pomóc przetransportować zwierzaka na wizytę. Dla zwierzaków starszych, z dużą trudnością w poruszaniu się są również dostępne wizyty domowe. Wystarczy zadzwonić i zgłosić zapotrzebowanie a z pewnością postaramy się coś razem wymyślić.

Co z maleństwami, czy mogę je od razu adoptować?

Jeśli chcesz wziąć pod swój dach małego szczeniaczka, lub kocię – ono musi mieć pełen zestaw szczepień oraz kastrację/sterylizację, by móc przejść adopcję. Do tego czasu możesz opiekować się maleństwem jako dom tymczasowy.

Jak wybrać zwierzaka do domu tymczasowego?

Rozważ dokładnie swój wybór i swoją decyzję. Upewnij się, że nikt z twoich domowników nie ma alergii, ani problemu z zaproszeniem pod Twój dach innego zwierzaka. Zapytaj właściciela twojeo mieszkania, czy pojawienie się zwierzaka to nie będzie problem. Upewnij się, że nie planujesz przeprowadzki na marsa. Najgorsze co się może stać dla zwierzaka to przejście do domu tymczasowego a potem zwrot z powodu nieprzemyślanej decyzji.

skontaktuj się z nami
Choose language