Schronisko dla zwierząt w Chojnicach | Pilna pomoc dla Pana Kleksa - Schronisko dla zwierząt w Chojnicach

BLOG

Pilna pomoc dla Pana Kleksa

Kochani Miłośnicy Zwierząt!

Bardzo prosimy o pomoc w zebraniu środków na przeprowadzoną operację oraz dalszą rekonwalescencję naszego kocurka Pana Kleksa.

06.01.2024 do schroniska trafił kocurek z rozszarpanymi tylnymi łapkami. Został znaleziony na ul. Prochowej w Chojnicach przez cudownych ludzi, którzy nie byli obojętni na jego cierpienie. Niestety nie wiemy dokładnie co się stało.

Kotek od pierwszych chwil otrzymał kompleksową opiekę weterynaryjną. Zostało wykonane również badanie RTG. Okazało się, że mięśnie i ścięgna są porozrywane, a kości połamane. Pacjent pozostał pod opieką cudownego zespołu z Przychodnia Weterynaryjna VetMedica Chojnice, ul.Gałczyńskiego 29 w Chojnicach. Niestety okazało się, że jednej z łapek nie da się uratować, ponieważ rozpoczął się proces gnilny i konieczna była amputacja. W tej trudnej sytuacji jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie firmy Urbaniak Inwestycje, która sfinansowała pobyt i leczenie w Przychodni Vetmedica.

Aby uratować życie Pana Kleksa zdecydowaliśmy się na skomplikowaną operację stawu skokowego drugiej kończyny. W dniu 31.01.2024 Pan Doktor Adam Mucha z Lecznica Weterynaryjna SweetVet Słodki & Mucha w Bydgoszczy przeprowadził udaną operację.

Obecnie kotek przebywa w schronisku, czuje się lepiej, a łapka ładnie się goi. Oczywiście mruczek jest pod stałą opieką pracowników schroniska oraz lekarza weterynarii, regularnie ma również zmieniany opatrunek. Pana Kleksa czeka jeszcze zdjęcie szwów, nauka chodzenia na trzech łapach i znów będzie mógł ganiać za piłeczką.

Gdy kotek zakończy leczenie będzie szukał wspaniałego domku, w którym będzie otoczony najlepszą opieką.

https://szczytny-cel.pl/z/b2g1ek?fbclid=IwAR33L4AygdaBMnD8RcHkHmWm_xHYoCU9gIJUvm0rV59HuQ4kywsL4N3aH5U

Choose language