Schronisko dla zwierząt w Chojnicach | Czarna chciałaby pozdrowić wszystkie ciocie ze schroniska i wszystkich przyjaciół. - Schronisko dla zwierząt w Chojnicach

BLOG

Czarna chciałaby pozdrowić wszystkie ciocie ze schroniska i wszystkich przyjaciół.

Ona już znalazła swoje miejsce na świecie, ale ma wielką prośbę o domy dla takich wspaniałych psinek jak ona. Czy często staruszki znajdują domy? Niestety nie. A szkoda, bo te psy naprawdę tego bardzo potrzebują.

Jakie jest życie w domu z takim seniorkiem? A bardzo różne. Wszystko zależy od charakteru i stanu zdrowia psiaka. Niektóre są aktywne do samego końca, są radosne. Niektóre mają już problemy z poruszaniem się, zapominają gdzie są. Mają swój świat, w który my nie mamy wstępu. Zdarzy się staruszkowi załatwić w domu. Niektóre dziarsko kroczą na spacerku a inne to już tempo mają powolutkie i robią częste przystanki. Przy karmieniu czasami trzeba pomagać, niektóre psiaki potrzebują karmy specjalistycznej, przyjmują leki. Koszty utrzymania seniorka też potrafią być nieco większe, ze względu na częstsze wizyty u weterynarza, leki i dobre jedzonko.

Jest jeszcze jedna sprawa dotycząca życia ze staruszkiem, czyli czas w którym trzeba się pożegnać. To oczywiście najtrudniejsza decyzja dla właściciela.

Nie brzmi to zachęcająco? Dla niektórych na pewno nie. Ale pomyślcie co czuje taki zwierzak, jak on przez to wszystko przechodzi. Te istoty są naprawdę bezbronne i całkowicie od nas zależne. Potrzebują naszej opieki i miłości. Potrzebują troski i cierpliwości.

Jeżeli ktoś chciałby otworzyć serce dla psiego seniorka to zapraszamy do naszego Przytuliska. Psiaki można też adoptować wirtualnie pomagając przy zakupie dla nich leków i karmy.

Choose language