Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt
i Schronisko dla zwierząt
"Przytulisko"

Maksio dziękujemy

Maksio dziękujemy

Share us
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich
i podziękowania, za każdą oferowaną oraz udzieloną pomoc Maksiowi. Ten „starszy pan” zmaga się z chorobą Cushinga. Codziennie dostaje duże dawki leków, pielęgnowana jest skóra dzięki czemu mniej się łuszczy.
Z racji wieku i przez chorobę Maksiu potrzebuje dużo snu. Niestety brak ruchu i rzadka zmiana pozycji sprawia, że pojawiają się odleżyny i odparzenia. Wszelkie stany zapalne skóry staramy się na bieżąco opatrywać i łagodzić. Ze względu na dużą ilość wydzieliny w oczkach Maksiu dostaje kilka razy dziennie kropelki. Dobra wiadomość jest taka, że przybrał na wadze prawie 2 kg. Wygląda coraz ładniej, prawda?
Szukamy dla niego domu. Przyszły opiekun musi być świadomy tego, że wykonanie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych nie jest przy nim wcale takie proste, bo ich po prostu nie lubi a miesięczne jego koszty utrzymania nie są małe. Do końca życia będzie na lekach i musi być pod stałą opieką weterynarza.
Cały czas możecie nas wspierać.
Ponad połowa psów schroniskowych to psy powyżej 8 roku życia, wymagające kontrolnych i specjalistycznych badań. Kotki też chorują… Badań i leczenia nie ma końca.
Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy.