Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt
i Schronisko dla zwierząt
"Przytulisko"

Psiaki Radysiaki już u nas!

Psiaki Radysiaki już u nas!

Share us

Wczoraj wieczorem cierpliwie czekaliśmy na przyjazd dwóch psów z Radys (zdjęcie pierwsze i drugie). Pieski zostały wyciągnięte z samochodu i przeprowadzone do kojca. Nie wykazywały żadnej agresji, jeszcze bezimienny duży, czarny z zainteresowaniem obwąchiwał nowe miejsce, drugi w typie owczarka wszedł od razu do budy ale po chwili zaciekawiony wyszedł szybko, przeszedł się po kojcu i schował z powrotem do budy. Na ten moment cieszymy się, że pomimo tego co przeszły są ciekawe nowego otoczenia i nowych ludzi. Podziękowaliśmy panu za transport, powiedzieliśmy do widzenia…


Z wrażenia zapomnieliśmy kierowcy przekazać przesyłkę dla Pogotowia dla Zwierząt i pan musiał zawrócić. Zabraliśmy się za pakowanie. Otworzyły się tylne drzwi samochodu… Cztery klatki, trzy puste w jednej siedział pies (zdjęcie trzecie) albo raczej to co z niego zostało. Smutny, tłumiony i zrezygnowany… Takiego „nieszczęścia” długo nie widzieliśmy. Piesek był w drodze do schroniska w Toruniu, które uproszono o jego przyjęcie. Wcześniej miała go wziąć jakaś pani, która jednak zrezygnowała bo okazał się samcem a nie suką.

W każdym razie został z nami jak już przekroczył drugi raz bramę schroniska, nie mieliśmy serca go skazywać na dalszą podróż. Tak miało być, najwyraźniej przeznaczenie. Będziemy musieli o niego i pozostałe powalczyć żeby wróciła im godność, żeby przypomnieć im co to jest zaufanie, miłość i bezpieczeństwo. Kiedyś na pewno były czyjeś. Teraz wszystkie psiaki odpoczywają. Najodważniejszy zjadł tylko posiłek. Wierzymy, że z naszą pomocą pozostałe przełamią w końcu strach i zaczną jeść.

Obecnie obowiązuje je kwarantanna. Po tym czasie odwiedzą gabinet weterynaryjny, przeprowadzimy szeroki zakres badań i koniecznych zabiegów. Na adopcję wszystkie muszą jeszcze troszkę poczekać.

O żadnym z psiaków nic nie wiemy, nie mają nawet imion. Stąd nasza prośba do Was, prosimy w komentarzach pod zdjęciem podsyłać ich propozycje. Wszystkie trzy to samce.

Wracamy do swoich obowiązków. 😊🐈🐕 Miłego dnia.