Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt
i Schronisko dla zwierząt
"Przytulisko"

Niko za TM

Niko za TM

Share us

Pamięci Niko (14.02.2004 – 29.06.2020)
Wczoraj pożegnaliśmy naszego Przyjaciela, Niko… Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. Zmarł po długiej, ciężkiej chorobie, w trakcie której bardzo walczyliśmy, by nigdy nie czuł bólu. Do ostatniej chwili okazywał radość bycia z nami, ufność, przywiązanie, miłość.

Nie ma takiego czasu, który byłby „odpowiedni”, żeby być przygotowanym na pożegnanie Przyjaciela. Nie istnieją takie słowa, które mogłyby oddać nasz ból… Tęsknimy za Tobą, Nikusiu, za Twoim wszędobylskim, wielkim, wilgotnym nochalem, uważnymi, wpatrzonymi w nas brązowymi oczkami, ciepłą, gładką sierścią, za Twoim zapachem, za wspólnymi „przytulakami”, zabawami. Nauczyłeś nas pokory; przy Tobie zrozumieliśmy, jak bardzo pies potrafi bronić swojego zdania. Każdego dnia uczyliśmy się Ciebie, byś mógł obdarzyć nas swoim zaufaniem. Przemierzyliśmy z Tobą tysiące kilometrów, odwiedzając miejsca, w których ani Ty nigdy nie byłeś, ani my nie sądziliśmy, że się w nich znajdziemy. Przygarnęliśmy Cię jako jedenastolatka, obawiając się, że – po śmierci swoich poprzednich Opiekunów – umrzesz lada dzień w Schronisku. Przeżyliśmy razem pięć lat i jeden miesiąc, walcząc z Twoim lękiem przed porzuceniem, ciesząc się każdą wspólną chwilą. Nigdy nie byłeś sam. Umarłeś w naszych ramionach.

Dziś w naszym domu panuje dziwna cisza. Pampuch, Twój Brat, zagląda nam pytająco w oczy. Ufamy, że czekasz na nas wszystkich za Tęczowym Mostem, za którym Zwierzęta wypatrują swoich Ludzi. Najdroższy Przyjacielu, Nikulku, będziemy Cię kochać do końca naszych dni, a kiedy znów będziemy mogli być razem, poprowadzisz nas po tej Krainie, w której teraz jesteś, w której bez bólu biegasz po pięknych łąkach razem ze wszystkimi Zwierzętami, którym dotąd daliśmy dom i całą „Resztą”, której jeszcze nie znamy.

Czekaj na nas, Kochany Nikusiu.Nie miej czasu na tęsknotę.

Ewa i Grzegorz