Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt
i Schronisko dla zwierząt
"Przytulisko"

Filutek

Filutek

Share us

Przed Wami Filutek – spokojny, radosny, opanowany pies, który przebywa w Chojnickim schronisku od września 2017 (wcześniej do nas trafił w 2015, ale zawirowania losu sprawiły, że znów jest z nami).

Filutek to ok 5-letni psiak w typie teriera na bardzo wysokich łapach – skacze na nich jak kot, od razu na 4 łapy. Mamy nadzieję, że jak kotu uda mu się wskoczyć do nowego domu przed zimą 🙂

Filutek jest cudowny, widać to nawet na zdjęciach. Radosny, uśmiechnięty, nie zaczepny psiak. Macha spokojnie ogonem na swoje imię, a pracownicy schroniska nie mogą przejść koło niego obojętnie w boksie – Filutek leży na budzie i uśmiecha się całym sobą, kiedy zwracamy się do niego. Cieszy się, wije jak wąż na samą myśl o pomizianiu. Jest przy tym spokojny i nienarzucający się. Bardzo lubi spokojne głaskanie, spokojne spacery, spokojne życie. Śpi sobie na budzie z dala od kumpli z boksu, i tak mu dobrze. Podejrzewamy, że i w domu będzie trzymał się trochę na uboczu, radosny, idealny psiak, który jest nieuciążliwym kompanem w domu. Gdyby Filutek był człowiekiem, miałby siwą brodę, okulary, kraciaste spodnie i sztruksową marynarkę – taki z niego Profesor Filutek 🙂

Filutek jest wysoki, szorstkowłosy, waży ok 16/18 kg. Ma śmieszne uszy – gdy biegnie, falują na wietrze, gdy śpi, zasłaniają mu twarz, gdy się skupia, wędrują do góry. Ma też śmieszne krzaczaste brwi zasłaniające mu piękne oczy. Ma duży nochal, którym wącha świat i poznaje ludzi.

Filutek ma duszę romantyka, chętnie chodzi na spacery (póki co ciągnie, ale da się dopracować spokojne chodzenie). Jest spokojny, zrównoważonym psiakiem gotowym do adopcji.

Jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany.

Dla Filutka szukamy ukochanego, spokojnego domu na zawsze, który zapewni mu: jedzenie, miłość, zrozumienie, święty spokój, kiedy Filutek go potrzebuje (może okazać się przylepą, która nagle przestanie spać na budzie, a będzie spała blisko Was) i spacery, podczas których będzie odkrywać nowe zapachy i bogactwo świata, do którego teraz nie ma dostępu.

Warunkami adopcji są: zgoda na kontrolę przed- i po adopcyjną, podpisanie umowy adopcyjnej, min 3-4 spotkania / spacery zapoznawcze. Zainteresowanych adopcją, zapraszamy do kontaktu.