Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt
i Schronisko dla zwierząt
"Przytulisko"

Dolar

Share us

Ten piękny, starszy pies od roku przebywa w schronisku dla zwierząt. Od początku przez dość długi czas uznawany był za niedostępnego i raczej agresywnego. Zamknięty w malutkiej izolatce od wielu miesięcy nie miał szans otworzyć się ani z nikim zaprzyjaźnić. Był w depresji, brak mu było kontaktu z ludźmi, różnorodnych bodźców, chęci do życia. Do tego zwyrodnienia stawów sprawiały, że żył w permanentnym bólu.

Tak było jeszcze w sierpniu. Dziś, dzięki wspaniałym ludziom, którzy odpowiedzieli na internetowy apel, Dolar dostaje lek na stawy – przeciwzapalny i przeciwbólowy – podnoszący komfort życia oraz czasem wychodzi na wybieg. Otworzył się na ludzi, jest dużo bardziej kontaktowy, czasem ma nawet ochotę pobiegać i bawić się, sił jednak trochę mało i okazji też. Okazał się psem zrównoważonym i ułożonym, prawidłowo komunikującym swoje stany i zamiary. Jest ostrożny, nie zawsze ma ochotę na kontakt ze wszystkimi.
Doczekał się przestronnego kojca, w którym jednak bardzo doskwiera mu izolacja i brak człowieka.
Badania wykazały, że – poza stawami – pies jest ogólnie zdrów.
Nadal NIE MA DOMU.

Proszę, pomóżmy DOLAROWI. Nadal potrzebne są pieniądze na leczenie (dysplazja wiąże się z bólem i częstymi stanami zapalnymi), lepszą karmę i suplementy (w tej chwili na nerki i stawy).
Dodatkowo powstał plan B – zebrania funduszy na wolnostojący kojec z drewnianą (czyli ciepłą) podłogą dla Dolara. Gdy Dolar znajdzie dom, kojec przydałby się dla kolejnego staruszka. Choć oczywiście najlepiej byłoby gdyby Dolar nie musiał już spędzać tej zimy w schronisku.

DOLAR nie został wykastrowany, ani nie zrobiono mu prześwietlenia RTG uznając, że w jego wieku należy unikać nie niezbędnych procedur wymagających zastosowania narkozy, choć i jedno i drugie – w razie konieczności – można wykonać.

Oto nr konta do wpłat:
Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt
Schronisko dla Zwierząt „PRZYTULISKO”
ul. Igielska 24, 89-620 Chojnice
64 1750 001 2 0000 00 00 3335 550 5
koniecznie z dopiskiem „Leczenie DOLARA”

Można też wpłacać po kilka złotych szybkim przelewem tu: https://zrzutka.pl/z/dolar
Każda złotówka się liczy.

DOLARA można też zaadoptować na odległość (wirtualnie), wpłacając regularnie, np. co miesiąc, jakąś kwotę na jego utrzymanie i leczenie.
Szczytem marzeń – i wierzę, że realnym celem – jest prawdziwa adopcja. DOLAR nie ma już nieskończenie wiele czasu. Czy może znaleźć dom na stare lata? Czy może spędzić nadchodzącą zimę w domu zamiast w zimnym betonowym kojcu?
Telefon do Schroniska 052 397 310 2

UWAGA UWAGA!! DOLAR potrzebuje domu na psią emeryturę, nie może zostać etatowym stróżem ani żadnym reproduktorem. Będzie obowiązywała umowa adopcyjna stwierdzająca powyższe oraz zobowiązująca do zapewnienia psu odpowiednich dla jego stanu zdrowia i wieku warunków bytowych oraz opieki (m. in. weterynaryjnej).
Dom Tymczasowy też poszukiwany – byłoby fantastycznie gdyby nawet taki znalazł się tymczasem. W takim układzie Schronisko zapewni utrzymanie (karmę i opiekę wet).